18 Nisan 2017 13:27 | Son Güncelleme: 18 Nisan 2017 13:48

Dünya prömiyeri Şangay'da yapıldı

Citroen, yeni nesil SUV modeli C5 Aircross'un dünya prömiyerini Şangay Otomobil Fuarında gerçekleştirdi.

Dünya prömiyeri Şangay'da yapıldı

Citroen'den yapılan açıklamaya göre, markanın uluslararası model atağının önemli bir adımı olarak dikkati çeken C5 Aircross, Şangay Otomobil Fuarında tanıtıldı.

Ekim 2017'de Çin'de piyasaya sunulacak C5 Aircross'un, 2018’in ikinci yarısında da Avrupa'da satışa sunulması planlanıyor.

2017 Cenevre Otomobil Fuarında C-Aircross Concept'i tüketicinin beğenisine sunan Citroen, bu modelin seri üretim versiyonu olan C3 Aircross'u yılın son çeyreğinde satışa sunacak. Citroen, SUV segmentindeki küresel atağını yeni C5 Aircross modeliyle devam ettirecek.

Uluslararası pazarları hedef alan bu yeni SUV modeli, markanın ürün stratejisinde yeni bir aşamayı işaret ediyor. SUV modellere yönelik eğilim, bugün dünyadaki küresel araç satışlarının neredeyse 4'te 1'ini oluşturuyor.

Citroen, bir taraftan geleneksel çizgilerini korurken, diğer taraftan da tüm yolcular için daha fazla özelleştirilebilen ve kullanım kolaylığı sunan yeni nesil SUV'ların önünü açıyor.

Şangay'da 2 yıl önce tanıtılan Aircross Concept'ten esinlenilerek geliştirilen bu yeni modelle marka, kimliğini bir kez daha ortaya koyuyor ve bu segmente kendine ait belirgin özellikler katıyor. Bu yeni modeliyle Citroen, SUV dünyasına imzasını atıyor.

FOTOGALERİ

Etiketler: Şangay Otomobil FuarıC5 Aircrosscitroensuv