16 Kasım 2016 19:18 | Son Güncelleme: 16 Kasım 2016 19:19

Doğuda belediyecilik hizmetlerinde kalite artıyor

Van'ın Edremit, İpekyolu, Özalp ve Erciş ile Hakkari ve Muş'un Bulanık belediyeleri, yaptıkları çalışmalarla hizmet kalitesini arttırıyor.

Doğuda belediyecilik hizmetlerinde kalite artıyor

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Van'ın Edremit, Özalp, İpekyolu ve Erciş ile Hakkari ve Muş'un Bulanık belediyeleri, kendi kaynaklarının yanı sıra batı illerindeki bazı büyükşehir belediyelerinin de desteğiyle hizmet kalitesini artırıyor.

Terör örgütü PKK/KCK'ya yardım ve destek verdikleri gerekçesiyle haklarında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalar kapsamında görevden alınan belediye başkanlarının yerine KHK kapsamında görevlendirilen belediye başkanları, belediye öz kaynakları ve aldıkları destekleri hizmete dönüştürmek için çaba gösteriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, KHK ile Van'da görevlendirme yapılan 4 belediyeye yaptığı 10'ar bin metrekare kilitli parke taşı, araç ve oyun parkları desteği ile daha etkin hizmetlerin yürütülmesini sağladı.

Özalp Kaymakamı Serdar Karal, belediyeye görevlendirildikleri günden bu yana ilçenin daha iyi bir görünüme kavuşması için çaba gösterdiklerini belirterek, aynı zamanda halkla bütünleşmeyi sağlamak amacıyla tüm esnafı ziyaret ettiklerini, kırsal bölgelerdeki mahalle sakinleriyle bir araya geldiklerini söyledi.

Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar da ilçenin birçok yerinde kilitli parke taşı çalışmasıyla bozuk yolları yenileyerek vatandaşların daha rahat yürümesini sağladıklarını belirterek, Erciş'in gelecek vizyonuyla ilgili hazırlık yaptıklarını anlattı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Edremit ve İpekyolu belediyelerine araç desteğinin yanı sıra 10'ar bin metrekare kilitli parke taşı yardımında bulundu.

"Hakkari'nin altyapı sorunu var"
KHK ile Hakkari Belediyesine görevlendirilen Vali Yardımcısı Cüneyt Epçim, batıdaki büyükşehir belediyelerinin bir iyi niyet beyanı olarak bölgedeki belediyelerle "kardeş" olduğunu söyledi.

Hakkari Belediyesinin de bu konuda görüşmeler yaptığını bildiren Epçim, kentteki su ve alt yapı gibi kangrenleşmiş sorunların bulunduğuna dikkati çekti.

İçişleri Bakanlığınca yapılan görevlendirmeyle Belediye Başkanlığına atanan Muş'un Bulanık Kaymakamı Ömer Şahin, göreve başladıktan sonra ilçenin değişik noktalarına dilek ve şikayet kutuları yerleştirdi. Şahin, merkezdeki camilere de temizlik malzemesi yardımında bulundu. Şahin, vatandaşların sorun ve sıkıntılarını daha rahat dile getirmesini sağlamak için "beyaz masa" kurulması talimatı verdi.


Kaynak: AA

Etiketler: KHKdoğukayyumbelediye