14 Ekim 2016 15:22 | Son Güncelleme: 14 Ekim 2016 15:57

Kertenkele: Yeniden Doğuş maskeli kızı Asena Tuğal'ın ölümle burun buruna geldiği anlar

'Kertenkele: Yeniden Doğuş' dizi setinde çekimler sırasında Asena Tuğal, adeta ölümle burun buruna geldi. Hipotermi'ye giren oyuncuya ilk müdahale arkadaşları tarafından yapıldı

Kertenkele: Yeniden Doğuş maskeli kızı Asena Tuğal'ın ölümle burun buruna geldiği anlar

'Kertenkele: Yeniden Doğuş' dizi setinde, çekimler sırasında yaşanan korkunç bir olay yaşandı. Dizinin maskeli kızı Asena Tuğal, adeta ölümden döndü. Rol gereği soğuk suya atlayan oyuncu, 4 saat suda kalması akabinde donma tehlikesi geçirdiği ve hipotermiye girdiği açıklandı. Zeynep rolünü üstlenen oyuncunun rahatsızlandığının farkedilmesi üzerine, suya atlayan rol arkadaşları ve set çalışanları ilk müdahaleyi yaptıktan sonra baygınık geçirmesinin akabinde ılık su üzerine dökülmesi ile kendine gelebildi. 

SETTE KORKU DOLU DAKİKALAR

Soğuk suya atlaması ve uzunca bir süre suda kalması sonrasında donma tehlikesi geçiren oyuncu, adeta ölümle burun buruna geldi. Suyun derecesine bünyesinin daha fazla dayanamadığı açıklanan Asena Tuğal'ın tıp literatüründe 'hipotermi'ye girdiği açıklandı. 

Cumartesi günü ekranlara gelecek olan dizinin setinde yaşanan bu korkutucu olay sonrasında oyuncunun performansı herkesin takdirini topladı. Ilık bir duş sonrasında kendine gelen Tuğal'a gerekli müdahalenin zamanında yapılmasının, hayat kurtarıcı olduğu ve sağlığında herhangi bir tehlikenin bulunmadığı açıklandı.

ASENA TUĞAL

1984 doğumlu olan Tuğal'ın asıl mesleğ haber muhabirliğidir. 2006 Miss Turkey'de dördüncü seçilen güzel, spor alanında da bir çok derecesi bulunmaktadır. Milli takım kadrosunda ülkemizi tekvando dalında temsil etmiştir. Eğitimini Boğaziçi Üniversitesi'nde ‘double major’ olarak tamamlayan oyuncu, Matematik ve Fen Bilimleri fakültesinden aynı dönem içinde mezun olmuştur. Asena Tuğal birçok dizide oynamıştır.2008 yılında Akasya Durağı, 2009 yılında Ömre Bedel ve 2010 yılında da Öğretmen Kemal Filinta adlı dizilerde rol alan oyuncu günümüzde Kertenkele Yeniden Doğuş dizisinde oynamaktadır.

KERTENKELE DİZİSİ

Kertenkele"Yeniden Doğuş", yapımcılığını Yalçın Şen'ın üstlendiği, atv'de yayınlanmış olan dizidir.71.bölümde Timur Acar ve Sera Tokdemir ayrıldığı için dizi konusunu ve hikayesini değiştirdiği için başrollerini Ahmet Kayakesen, Asena Tuğal ve Fatih Doğan devralmıştır. yönetmenliğini Kartal Çidamlı ile Canan Çelik yapmaktadır.

HİPOTERMİ ANLAMI

Tıp literatüründe 'hipotermi' vücut ısısının dış etkenlere bağlı olarak 35 derecenin altına düşmesi olarak bilinmektedir. Soğuk hava ya da soğuk suya maruz kalan kişinin, girdiği şok durumu olarak da açıklanırken, zamanında müdahale edilemediği takdirde ölümle de sonuçlanabilir. En korkutucu tarafı ise rahatsızlanan kişinin bu durumu anlamamsı olurken, ani kalp durması giibi sonuçlara yol açabileceği söylenmektedir. Uyku hali, konuşmada ağırlaşma, derin soluk alma isteği, el ve ayaklarda ağırlık hissi, kontrolsüz el ve ayak hareketleri, davranış değişiklikleri ve titreme hipotermiyi akla getirmelidir. 


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: asena tuğalhipotermikertenkele