12 Mart 2017 09:19 | Son Güncelleme: 12 Mart 2017 09:22

Diyarbakır'daki terör operasyonu

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 200 kilogram amonyum nitrat ve alüminyum tozu kullanılarak tuzaklanmış 4 el yapımı patlayıcı düzeneği ile 786 kilogram esrar ele geçirildi.

Diyarbakır'daki terör operasyonu

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Kulp, Lice ve Hani ilçelerinin kuzeyi ile Bingöl il sınırı arasındaki dağlık alanda faaliyet yürüten PKK'lı teröristlere yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), emniyet unsurları ve güvenlik korucularından oluşan 7 bini aşkın personelin katılımıyla 5 Mart'ta başlatılan "Bayrak-41 Şehit Jandarma Tolga Topçuoğlu Müşterek Operasyonu" sürüyor.

Operasyon kapsamında 11 Mart'ta Lice ilçesine bağlı 4 köy ve mezralarındaki 54 ev ve eklentileri ile arazide yapılan aramada 4 ruhsatsız av tüfeği, bir tabanca, 450 metre kablo, teröristlere ait bidonlar içinde araziye gömülü çok sayıda ayakkabı ve sivil kıyafet ile çok sayıda yaşam ve tıbbi malzeme bulundu.

Olayla ilgili 5 şüpheli gözaltına alındı.

- 4 PATLAYICI DÜZENEĞİ İMHA EDİLDİ 

Operasyonda teröristlere ait bir sığınak ve bir barınak kullanılamaz hale getirildi.

Teröristlerce 200 kilogram amonyum nitrat ve alüminyum tozu kullanılarak tuzaklanmış 4 el yapımı patlayıcı düzeneği ile 4 mutfak tüpü, patlayıcı uzmanları tarafından imha edildi.

Narko-terörizmle mücadele kapsamında 448 kilogram toz, 338 kilogram kubar olmak üzere 786 kilogram esrar ele geçirildi.

Etiketler: terördiyarbakırnarkoterör