13 Ekim 2016 11:16 | Son Güncelleme: 14 Ekim 2016 12:49

Diriliş Ertuğrul 3. Sezonun ne zaman başlayacak? Yapımcısı açıkladı!

TRT1'nin dizisi Diriliş Ertuğrul'un 3. Sezonunun ne zaman başlayacağı açıklandı. Dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ'ın, Twitter’dan yaptığı açıklamada Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonun başlama tarihinin Ekim ayı içinde olacağını belirti.

Diriliş Ertuğrul 3. Sezonun ne zaman başlayacak? Yapımcısı açıkladı!

Ekranların en sevilen tarihi dizilerinden biri olan Diriliş Ertuğrul yeni sezona hazırlanıyor. Birçok kişinin merak ettiği ve hayranlarının sabırsızlıkla beklediği dizinin başlama tarihi de belli oldu. TRT1 ekranlarında Çarşamba akşamları izleyici ile buluşan dizinin başlama tarihi büyük bir sabırsızlıkla beklenirken, dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ tarafından yapılan açıklama sonrasında Diriliş Ertuğrul ne zaman başlayacak sorusunun cevabı da verilmiş oldu. Mehmet Bozdağ konuyla ilgili olarak, Twitter’dan yaptığı açıklamada, "Elimizde olmayan sebeplerden dolayı ve işimizi titizlikle yapma gayretiyle bu sezon bir kaç hafta gecikmeli başlayacağız. Gecikmeden dolayı izleyicilerimizin bizi anlayışla karşılayacağını ümit etmekteyiz. İnşallah Ekim ayı içerisinde Diriliş Ertuğrul dizisi sevenleriyle buluşacaktır" dedi. Her sezon olduğu gibi bu sezona da nefes kesen ve heyecanlı sahneleri ile başlayacak olan Diriliş Ertuğrul'un 3. Sezonun ilk fragmadı da kısa bir süre önce yayınlandı. 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL EKİM'DE BAŞLIYOR

Diriliş Ertuğrul!un yeni sezonun başlama tarihi ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Televizyon kanallarının yeni sezona girmesiyle Diriliş Ertuğrul'un 3. Sezonun başlam tarihi yapımcısının yapmış olduğu açıklamadan sonra belli oldu. Eğitimler sırasında bir oyuncunun ağır bir şekilde yaralanmasının dizinin çekim takvimini ileri bir tarihe çekmelerine neden olduğunu söyleyen Bozdağ, "Elimizde olmayan sebelerden dolayı ve işimizi titizlikle yapma gayreti nedeniyle bu sezon birkaç hafta gecilmeli başlayacağız. Gecikmeden dolayı izleyicilerimizin bizi anlayışla karşılayacağını ümit etmekteyiz. İnşallah ekim ayı içerisinde Diriliş Ertuğrul dizisi sevenleriyle buluşacaktır." dedi.

TİTİZLİKLE ÇALIŞIYORUZ

Dizinin yapımcısı başlangıç tarihi ile ilgili ve darbe süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mehmet Bozdağ dizinin iki yıldır devam etmekte olduğunu ve sadece ülkemizde değil dünyanın birçok yerinde heyecanla takip edildiğini belirtti. Bozdağ ekip olarak gece gündüz demeden çalıştıklarını ve buna layık olmaya çalıştıklarını söyledi. Marifetin iltifatlarda olduğunu belirten yapımcı "Aynı zamanda dizimizin bu kadar ilgi görmesi bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir. Zira marifet iltifata tabidir." dedi. Yeni yayın sezonunda Kayı boyunun hikayesi ile birlikte tarihsel açıdan başka konulara da değindiklerini ifade eden Bozdağ, bu durumun ayrıca bir hazırlık süreci gerektirdiğini ve yaşanan darbe sürecinde hazırlıklarının olumsuz yönde etkilendiğini söyledi. 

FRAGMANI YAYINLANDI

Ertuğtul'un Kayı'dan ayrıtlarak bizansın kuzeyine göç etmesi ile başlayacak yeni sezonun ilk fragmanı kısa bir süre önce yayınlandı. Nefes kesen fragmanı TRT'nin internet sitesinden izleyecebilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul'a yeni oyuncular dahil olduDizi20 Eylül 2016 08:42Diriliş Ertuğrul'a yeni oyuncular dahil olduTRT1’in fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni sezonunda rol alacak yeni isimlerin dahil oldu. Eylül ayında yayınlanacağı yeni bölümleri belirtilen dizinin çekimlerine geçtiğimiz günlerde başlandı.

 

DİZİNİN KONUSU

Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul doğduktan sonra onun için 'O Güneşi bayrak, göğü çadır eyleyip kısraklarını uçsuz bucaksız ovalara sürdü. Yağız yeri titretip, mavi göğü deldi. Pusatlarını yar eyleyip, ordularını gür kıldı. Daha çok denize, daha çok toprağa ilahi muştuyu taşıdı. Dünyanın iki hükümdara dar geldiğine inandı. Ve dünyayı bir hükümdara yar kıldı. Süleyman Şah oğlu Ertuğrul ümitlerin tükendiği bir çağda dirilişin adı oldu.' ifadeleri kullanılmaktadır. İmparatorluğun doğuşundan sonraki sürecin anlatıldığı dizi de dünyanın kaderini değiştirenlere şahit olunmaktadır. Bu aynı zamanda boyun eğmeyenlerin, büyük aşkların bugünün ve geçmişin anlatıldığı bir hikaye olmaktadır. Dizi de Moğolların baskılarından ve zulümlerinden yılmış Kayılar'dan söz edilmektedir. Kayılar göç etmeye hazırlanırken Haçlıların eline düşerler fakat daha sonra Ertuğrul tarafından kurtarılırlar. Kayılar obaya getirdikleri aile ise Ertuğrul'un hanedan üyesi olduğundan habersizdir ve Ertuğrul ailenin kızı Halimeye aşık olmuştur. Üstelik onların gelişi ile birlikte oba da büyük tehditler de oluşacaktır.


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: diriliş ertuğrul 3. sezontrt3. sezondiriliş ertuğrul