15 Ekim 2016 13:24 | Son Güncelleme: 15 Ekim 2016 18:26

Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar: Başkanlık sistemi isteyenler fiili durum oluşturdu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 13. Dönem Açılış Töreni'nde başkanlık sistemi tartışmalarını değerlendirdi.

Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar: Başkanlık sistemi isteyenler fiili durum oluşturdu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 13. Dönem Açılış Töreni'nde konuştu. Bahçeli, başkanlık sistemine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;

"TARTIŞMAYA SON VERME GEREKTİĞİ KANAATİNDEYİZ"

Türkiye'nin toplumsal sözleşmeye büyük ihtiyacı vardır. Bu tartışmaya son vermenin gerektiği kanaatindeyiz. Önce Meclis'e nasıl bir metin gelecek, görelim. Şu anda Türkiye'de bir parlamenter sistem vardır, bunun işleyişi tartışmalıdır. Son dönemde Başkanlık Sistemi ile dönüşümü sağlamaya çalışanlar vardır. Önümüzde iki tercih vardır. Ya başkanlık sistemi ya da parlamenter sistemde kalmak.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

"BAŞKANLIK SİSTEMİNE GEÇME ARZUSU OLANLAR FİİLİ DURUM OLUŞTURDULAR"

Başkanlık sistemine geçme arzusu taşıyanlar bir de fiili durum oluşturmuşlardır. Bu fiili durum kaos üretebilir. Bunu da aşmak lazımdır. Önümüzdeki günlerde TBMM'ye başkanlık sisteminde ısrarlı duruşu ile dillendirmeye çalışmasına cevaben bir metnin gelmesi lazımdır. MHP de metin üzerinde değerlendirme yapacak ve çalışmalara katkı sağlayacaktır. 

MHP'nin ilkeleri, hedefleri vardır. Bunun kimseye yedek lastik olması söz konusu değildir. Birileri eğer CHP sözcüsü olarak bunu medya aracılığıyla konuşuyorsa bunu sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun vermesi lazımdır. 


Kaynak: AjansHaber

Etiketler: devlet bahçeliliderlik okuluMHP