21 Eylül 2017 21:07 | Son Güncelleme: 21 Eylül 2017 22:02

Erdoğan: 3-5 salon teröristine feda etmeyin!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de Müslüman toplumun temsilcilerine hitap ettiği sırada salonda bir grup ortalığı karıştırdı. Erdoğan ise salonu 'sakin olun' diyerek yatıştırdı.

Erdoğan: 3-5 salon teröristine feda etmeyin!

ABD New York’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşma yaparken salonda protesto gösterisi yapanlar ortalığı karıştırdı. Salonda kargaşa çıkarken Erdoğan tartışma sırasında kürsüde bekledi.

Olaylar sırasında korumalar Erdoğan'ın etrafında geniş güvenlik önlemi aldı.

ERDOĞAN: 3-5 SALON TERÖRİSTİNE BU GÜZEL TOPLANTIMIZI FEDA ETMEYELİM

Salonda açılan bir pankarta tepki gösteren vatandaşları sakin olmaları gerektiği konusunda uyaran Erdoğan, "Üç beş salon teröristine bu güzel toplantımızı feda etmeyelim" dedi.

Erdoğan şunları söyledi:

"Burada yaşadığı toplumla entegre olmuş Türk vatandaşlarımız bizim için kazançtır. Uyum içinde yaşamanın ötesinde sosyal hayata aktif katılımınız önemlidir. Dünyanın dört bir ucunda 6 milyon vatandaşımız var. Vatandaşlarımız için asimilasyona karşı ama entegrasyondan yana politika izliyoruz. Üç beş salon teröristine bu güzel toplantımızı feda etmeyelim."

"BİZİM DİNİMİZE KİMSE TERÖRÜ YAKIŞTIRMA HAKKINA SAHİP DEĞİLDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir insan bir insanı eğer öldürürse tüm insanlığı öldürmüş gibidir. Bu bizim dinimizin ilkesidir. Terörü bir akide meselesi, itikadi bir mesele haline getiren, bizim dinimize kimse terörü yakıştırma hakkına sahip değildir. Kimse DEAŞ'ı İslam olarak, Müslüman olarak ifade etmesin. DEAŞ'ın İslamla alakası yoktur, bir terör örgütüdür." diye konuştu.

"HRİSTİYAN TERÖRÜ' 'YAHUDİ TERÖRÜ' 'BUDİST TERÖRÜ' DİYE BİR ŞEY İŞİTTİNİZ Mİ?"

Erdoğan, "Dünyanın her yerinde farklı inanç gruplarına mensup kişiler tarafından düzenlenen terör eylemleri oluyor. Ancak sadece fail Müslüman ise bunun adı 'İslami terör' olarak ifade ediliyor. Şayet fail başka bir inanca mensup ise bu eylem adli vaka sınırının ötesine geçirilmeden gündemden düşürülüyor. Bugüne kadar hiç 'Hristiyan terörü', 'Yahudi terörü', 'Budist terörü', şayet kişi herhangi bir inanca mensup değilse 'Ateist terörü' diye bir şey işittiniz mi?" diye konuştu.

"MÜSLÜMAN İÇİN HER BİR MASUMUN CANI DÜNYAYA BEDELDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başka kültürlerde bir kişinin ölümünü trajedi, 1 milyon kişinin ölümünü istatistik olarak görenler olabilir ama Müslüman için her bir masumun canı dünyaya bedeldir." dedi.

Etiketler: Erdoğan ABD'de