21 Kasım 2016 23:04 | Son Güncelleme: 21 Kasım 2016 23:35

Cumhurbaşkan Erdoğan'ın Kanal 2'deki röportajı yayınlandı

İsrail televizyonu Kanal 2'ye röportaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Gazze'yi vurdukları anı unutmam mümkün değil. Hitler'in yaptığını da İsrail'in yaptığını tasvip etmem' dedi.

Cumhurbaşkan Erdoğan'ın Kanal 2'deki röportajı yayınlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail televizyonu Kanal 2'ye verdiği röportaj yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"GAZZEYİ VURDUKLARI ANI UNUTMAM MÜMKÜN DEĞİL"

Gazze'yi vurdukları anı unutmam mümkün değil. Hitler'in yaptığını da İsrail'in yaptığını tasvip etmem. Peres'e Davos'ta, "Siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz dedim"

İsrail iki devletli çözüme yaklaşmıyor. Hamas terör örgütü değildir. Sadece El Fetih'le bu iş olmaz. İsrail Mescid-i Aksa'yı kendi tasarrufu altına almaya çalışıyor.

Elimizde İsrailli subayların uluslararası karasularında Mavi Marmara'ya yaptığı baskının bütün belgeleri var. Orada 10 tane kardeşimiz şehit edilmiştir.

Bu ülkede gazetecilik yaptığı için kimse tutuklanmamıştır. Gazeteciler sınırsız özgürlüğe sahip midir? Benim özgürlük sınırım nereye kadarsa onlar da oraya kadar gelebilir.

"DAEŞ'İN ELİNDE BATI'NIN SİLAHLARINI GÖRÜYORUZ"

Batı DEAŞ'a karşı bir mücadele veriyor mu? Hayır. Şu anda DEAŞ'a karşı mücadeleyi veren biziz. DEAŞ'ın elinde Batı'nın silahlarını görüyoruz. Uçaklarla iniyor. Yarısı PYD'ye, YPG'ye, diğer yarısı da DEAŞ'a gidiyor.

"TRUMP İLE MUTABAKATA VARDIK"

Trump'ın zaferi beni şaşırtmadı. Ben sandığın neticesine inanan bir insanım. Ben de Türkiye'de belediye başkanı olduğumda birileri şaşırmıştı. Dolayısıyla Amerika'da Donald Trump'ın seçimleri kazanması niye birilerini şaşırtıyor? Trump kendi imkanlarıyla mücadelesini verdi. Bir yerde politika yaparak gelmedi ama karşısındaki rakibi siyasetin içinde olan bir insandı. Onlara (Clinton) desteği veren bir grup da FETÖ idi. Ben kendilerine haber gönderip, "yanlış yapıyorsunuz" dedim. Oralardan aldıkları desteklerle ne hale geldiler. Sayın Trump ile Amerika'da yeni bir süreç başlayacak. Amerika'nın çeşitli eyaletlerinde Trump'a karşı yapılanlar saygısızlıktır.

Ben daha ilk akşam kendisini aradım ve konuştuk. Geleceğe yönelik Türkiye ile ABD arasında yapacağımız çok şey olacağı konusunda mutabakata vardık.

"EĞER GÜÇLÜ LİDER OLMAZSA, BİR ÜLKE İLERİYE GİDEMEZ"

Her ülke güçlü liderlerle ileriye gider. Eğer güçlü lider olmazsa, bir ülke ileriye gidemez. Sadece güçlü olmak yetmez, dürüst de olmak gerekir.

Politikada en nefret ettiğim şey yalandır.

Etiketler: Kanal 2İsrailErdoğan