12 Ekim 2016 10:54 | Son Güncelleme: 12 Ekim 2016 11:36

EGM'de ByLock Listesindeki 235 Polise gözaltı kararı çıktı!

FETÖ soruşturması kapsamında yapılan operasyonlar devam ediyor. Bu sabah Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği operasyonda, ByLock kullanan 235 polise gözaltı kararı çıktı.

EGM'de ByLock Listesindeki 235 Polise gözaltı kararı çıktı!

FETÖ terör örgütü mensuplarının kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları belirtilen ByBlock kullancılarına yönelik operasyonlar devam ediyor. Bugün sabah saatlerinde Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında ByLock Listelerinde yer aldığı belirtilen polisler için operasyon başlatılmasından sonra ByBlock kullandığı tespit edilen polislere yönelik operasyonda 235 gözaltı kararı çıktığı öğrenildi.

BYBLOCK LİSTESİNDEKİ POLİSLERE OPERASYON

Yurt genelinde Fetullahçı Terör Örgütüne yönelik operasyonlar devam ederken, ByLock kullandığı tespit edilen polisler için yeni bir operasyon düzenlendi. Geçtiğimiz gün İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Çözülme 1 ve 2 operasyonları kapsamında aralarında emniyet müdürleri ve amirleri de bulunan çok sayıda polise gözaltı kararı çıkmıştı. Edinilen bilgiye göre, bu sabah saatlerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan operasyon kapsamasıda isimleri ByLock listelerinde yer alan 235 polis hakkında gözaltı kararı çıktığı belirtildi. 

İstanbul'da Çözülme-2 Operasyonunda 125 Polise gözaltı kararı çıktı!Güncel11 Ekim 2016 12:11İstanbul'da Çözülme-2 Operasyonunda 125 Polise gözaltı kararı çıktı!Emniyete FETÖ Operasyonları devam ediyor. 11 Ekim tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilen Çözülme-2 operasyonu kapsamında 125 polise daha gözaltı kararı çıktı. İsimleri henüz açıklanmayan polislerin bylock kullandıkları belirtildi.

 

OPERASYONLAR İSTANBUL'DA BAŞLADI

Emniyet Genel Müdürlüğünde ByLock operasyonları devam ediyor. Geçtiğimiz gün yurt genelinde İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen Çözülme 1 operasyonu kapsamında ,FETÖ terör örgütüne mensup kişilerin haberleşme ağı olan ByLock Operasyonunda 166 kişiye gözaltı kararı çıkmıştı. Başta İstanbul olmak üzere 32 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında eski emniyet müdürleri ve Emniyet Amirlerinin bulunduğu çok sayıda kişiye tutuklama emri çıkarken, soruşturma kapsamsında 13 müdür, 114 rütbeli, 39 polis memuru olmak üzere toplam 166 emniyet mensubu hakkında gözaltı kararı verilmişti. Yürütülen operasyonun ikinci ayağı olan çözülme 2 de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, ByLock kullandığı tespit edilen 31'i başkomiser, komiser, 92'si polis memuru olmak üzere toplam 123 emniyetçi hakkında gözaltı kararı verilmişti.

GÖZALTI KARARI ÇIKAN POLİSLER

Bu sabah Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafıdan ByLock kullanıcısı polislere yönelik operasyonsa gözaltı kararı çıkan polislerin listeleri açıklanmadı. Listelerin, ve tutuklama kararı çıkan polislerin rütbeleri ile ilgili bilgilerin ilerleyen zamanlarda açıklanacağı bekleniyor. 


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: bylockpolisankara emniyet müdürlüğügözaaltı