16 Ekim 2016 01:35 | Son Güncelleme: 16 Ekim 2016 01:35

Xiaomi kitap gibi bükülebilir modelini sundu

Xiaomi kitap gibi bükülebilir ekranı telefon modelinin üretimi hakkında prototipi sundu

Xiaomi kitap gibi bükülebilir modelini sundu

Herkesi telefon müptelası yapan her markanın türlü türlü modellerine son olarak bir yenisinin ekleneceğinin sinyalleri verildi. Bükülebilir telefon yolda. Xiaomi markasının tasarımı ile bu modeş telefonlar artık hayal olmaktan çıkacak. İlk çıktığı zamanlarda küçük olanının makul olduğu telefonlarda son olarak akıllı modellerde en büyüğü ve en tasarım konseptlisi gözde olmaktayken, yeni tasarım şekli ile Xiaomi üretim zamanı çok merak edilmekte. 

LG'nin G Flex modelinde karşımıza çıkan kavisli halden esinlenerek üretilecek olan telefonun yanısıra, daha farklı görselliğe hakim olacak olan yepyeni model adeta teknoloji harikası olarak görüntülendi. Çinli üreticilerin uygulamaya sokacağı bu konsept prototipi çalışırken görüntülendi.

Çinli üretici Xiaomi markasını devleştiren tasarımda telefon büküldüğünde 5 inç olurken, kıvrımların açılması sonrasında ise 13 inç'e çıkacak dev tasarıma sahip olunacağı da belirlendi. Sadece uygulama olarak sunulan dev ekranlı minik telefon, zaman içerisinde ne zaman aramızda olacak belirsiz ancak, teknoloj meraklılaı telefonun üretim tarihini de merakla beklemekte.

SAMSUNG DENEMİŞTİ

Bilindiği üzere geçtiğimiz zaman içerisinde Samsun hafif katlanabilir telefon üretimi tanıtımını yapmıştı. Ancak kolay bükülememesi ve küçülmemesi ile kullanım zorluğunnu bir arada olduğu telefon rağbet görmeyecek iddialarıyla üretilemedi. LG G Flex markasının ikinci akıllı telefonu olan kavisli telefon da tam bükülme sağlamadığı gerekçesi ile ilgi görmemiş ve üretim de durdurulmuştu. Bu iki firmanın öncülükle çalştığı konu sonrasında gözler Xiaomi markasının hayata geçireceği modele çevrildi. Tasarımı uygun fiyat ayrıcalığı ile sunan markanın bu modelinin üretimi merakla beklenmekte. 

Xiaomi Mi Note 2 YOLDA GELİYOR

Çok merak edien Mi Note 2'nin en dikkat çeken özelliğinin 2 kameranın da aynı an da çalışabilecek olması olarak açıklanırken, 16 MP çözünürlük ile fotoğraf çekmenin gücünün yaşanacağı söylenmekte. İşte belirtilen modelin özellkleri; 

5.7 inç ekran

Snapdragon 821 işlemci

4 GB ve 6 GB LPDDR4 RAM seçenekleri

64 GB, 12 GB ve 256 GB depolama seçenekleri

4000mAh batarya


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: bükülebilir telefonxiaomibükülebilir ekran