04 Nisan 2018 08:57 | Son Güncelleme: 04 Nisan 2018 09:07

"Bu iki kişi neredeyse arkadaş oldu"

Almanların devlet televizyonunda, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkinin gidişatının şaşkınlık yarattığı söylendi.

Bu iki kişi neredeyse arkadaş oldu

Akkuyu Nükleer Santrali'nin temel atma töreni için Türkiye'ye gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimi Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile oldukça samimiydi.

ALMANLARIN GÖZÜ TÜRKİYE'DE
Dünyada birçok ülkenin Rusya'ya karşı tavır alarak diplomatlarını sınır dışı ettiği dönemde Erdoğan ile Putin'in arasının bu kadar iyi olması Almanya'da rahatsızlığa neden oldu.

KÖTÜ BİR İLİŞKİ BEKLİYORLAR
Devlet televizyonunda ekrana gelen programda, Rusya ile Türkiye'nin savaş uçağının düşürülmesi nedeniyle gergin dönemler yaşadığı hatırlatıldı.

Rusya ile Türkiye'nin savaş uçağının düşürülmesi nedeniyle gergin dönemler yaşadığı hatırlatıldı.

Erdoğan-Putin dostluğu Almanya'nın gündeminde

"BU İKİ KİŞİ NEREDEYSE ARKADAŞ OLDU"

Erdoğan ile Putin'in bu kadar yakın olmasını şaşkınlıkla karşılayan program sunucusu, "Bu iki kişi neredeyse arkadaş oldu. Düzenli olarak telefonda görüşüyorlar, birlikte nükleer santraller kuruyorlar, birbirlerinden silah satın alıyorlar ve bugünden itibaren barış için devreye girmek istiyorlar. Rusya ve Türkiye, Putin ve Erdoğan… Bu ikili Suriye zirvesinde barış için devreye girmek istiyor." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya hamlesi Yunanlıları çıldırttıDünya02 Nisan 2018 12:56Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya hamlesi Yunanlıları çıldırttıCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya ziyareti ve ziyaret sırasında Kur'an-ı Kerim okunması Yunan basınında geniş yer buldu.

 


Kaynak: Ajanslar

Etiketler: RusyaTürkiyeCumhurbaşkanıAlmanyaPutin