29 Kasım 2016 20:03 | Son Güncelleme: 29 Kasım 2016 20:06

Biz terörle mücadele etmiyoruz, terörü tasfiye ediyoruz

İçişleri Bakanı Soylu, "Çok önemli bir kırılma noktasındayız, bu noktayı aştığımız andan itibaren hayal edemediğimiz bir Türkiye ile karşılaşacağız'' dedi.

Biz terörle mücadele etmiyoruz, terörü tasfiye ediyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Vilayetler Evi'ndeki Vilayetler Hizmet Birliği 43. Olağan Birlik Meclis Toplantısının açılışında konuştu.

Terörle mücadelede gelinen noktayı değerlendirdi. Terörle mücadele etme safhasını geride bıraktıklarırn belirtti. Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz terörle mücadele etmiyoruz, biz terörü bugün tasfiye ediyoruz. Bir anlam olarak sizlerle ve milletimizle paylaşıyoruz, kararlılığımız budur. Bizim terörle mücadele etme safhamız gerilerde kalmıştır. "

ÇOK ÖNEMLİ BİR KIRILMA DÖNEMİNDEYİZ

Soylu, yıllardır kararlılıkla yürütülen mücadelede önemli bir aşama kaydedildiğini belirtti. Bir kırılma noktasının eşiğine gelindiğinin altını çizen Soylu, '' Bu noktayı aştığımız andan itibaren kendimizin de hayal edemediği bir Türkiye tablosu ile karşılaşacağız. Bütün gayretimiz budur ve bunu aşacağız inşallah." diye konuştu.

Türkiye'nin istikametine selametle ulaşması için daha fazla asılması gerektiğinin altını çizen Soylu, meselenin sadece terörü tasfiye etmek olmadığını, kardeşliği, 780 bin kilometrekarede tesis edecek bir anlayışın da ortaya konulması gerektiğini ifade etti.Soylu, terörü tasfiye ettikten sonra en önemli meselenin, birlikteliği daha iyi noktaya koyabilecek bir anlayışı sürdürmek olduğunu belirterek, "Bunun, memleketimizin 81 vilayetiyle direk ilgisi vardır. Çünkü uzun yıllardan beri milletimizin içerisinde oluşturmaya çalıştıkları bu münaferet, ancak ortaya konulacak yüksek bir kardeşlikle merhem edilebilir." diye konuştu.

Soylu, bazı sivil toplum örgütlerinin terör örgütüne yardım ettiklerini hatırlatarak, '' Görüyorum, okullarımızın içerisinden çocuklarımızı uyuşturucu belasıyla bizden bir şekilde almaya, koparmaya çalışıyorlar. Değerlerimizden, geleneklerimizden, göreneklerimizden, ananelerimizden, ata, baba sevgimizden, ana sözümüzden bizi ayırmaya çalışıyorlar. Bunlar topyekun bir kuşatmanın karşılığıdır. Elinde silah olan ve herkese korku salmaya, herkesten para almaya çalışan, bir taraftan uyuşturucu ve insan ticaretinin, bir taraftan da her türlü kötülüklerin elçisi olan bir terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Onu neredeyse yumuşatıp tekrar dünya kamuoyu önüne sunmaya çalışıyorlar."


Kaynak: AA

Etiketler: İçişleri BakanlığıterörSüleyman Soylu