13 Haziran 2017 16:17 | Son Güncelleme: 13 Haziran 2017 16:19

Bingöl'de şehit asker için tören

Bingöl'ün Genç ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Uzman Çavuş Ramazan Aydoğan için tören yapıldı.

Bingöl'de şehit asker için tören

Bingöl'ün Genç ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Uzman Çavuş Ramazan Aydoğan için tören yapıldı.

Bingöl Havalimanı'nda düzenlenen törende şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı katafalka konuldu, öz geçmişi ile Kur'anı Kerim okundu.

Törende konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, şehit Aydoğan'a rahmet, ailesine başsağlığı diledi.

Şehit Aydoğan'ın son iki günde toprağa düşen ikinci fidan olduğuna işaret eden Köşger, "Bu mübarek günlerin hürmetine bunlar son olsun. Acımızı kederimizi ifade etmeye dağarcığımızda söz, gözümüzde yaş kalmadı." dedi.

Köşger, terör örgütlerinin hiçbir zaman emellerine ulaşamayacağını vurgulayarak, "Bir kere daha Bingöl meydanından bu şehitlerimizle haykırıyoruz ki; başaramayacaksınız. Bu vatan bizim en son yurdumuz ve bu vatan ebediyen bizim yurdumuz olacak." diye konuştu.

İl Müftüsü Mecit Can tarafından okunan duaların ardından şehit Aydoğan'ın naaşı, memleketi Konya'ya uğurlandı.

Şehit Aydoğan'ın cenazesi, askeri uçakla getirildiği Konya Havalimanı'nda askeri ve mülki erkan tarafından karşılandı.

Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, silah arkadaşlarının omuzlarında cenaze aracına taşındı. Bu sırada şehidin ağabeyi Uzman Çavuş Önder Aydoğan, kardeşinin naaşını asker selamıyla karşıladı. Malatya'da görevli olduğu öğrenilen şehidin ağabeyini silah arkadaşları teselli etti.

Şehidin eşi Şeyda Aydoğan da "Ramazan, beni bırakıp nereye gidiyorsun. Ben nasıl yaşarım sensiz." diyerek, gözyaşı döktü.

Şehidin 1,5 yaşındaki oğlunun, babasının cenazesine el sallaması çevredekileri duygulandırdı.

Aydoğan'ın cenazesi bugün Ereğli'de son yolculuğuna uğurlanacak.

Etiketler: pkkoperasyonbingöl