20 Haziran 2018 23:52 | Son Güncelleme: 21 Haziran 2018 00:11

Banliyöde doğan bebeğe 25 yıl bedava ulaşım hakkı verildi

Fransa'da Başkent Paris ve çevresinde tren ulaşımını düzenleyen RATP şirketi, banliyö trenlerinden birinde doğan bebeğe 25 yaşına kadar tüm hatlarda ücretsiz yolculuk hakkı verdi.

Banliyöde doğan bebeğe 25 yıl bedava ulaşım hakkı verildi

RATP Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, RER A hattındaki seferlerinin birinin "trende beklenmedik biçimde bir bebeğin doğmasıyla" durdurulduğunu söyledi.

Bebeğin kompartmandaki diğer yolcuların ve acil ekiplerin yardımıyla Pazartesi günü yerel saatle 11:40'da dünyaya geldiği açıklandı.

25 YAŞINA KADAR ÜCRETSİZ SEYAHAT EDECEK

Twitter mesajında, "A hattı yeni doğan bebeğin tüm RATP hatlarında 25 yaşında kadar ücretsiz yolculuk etme hakkı kazandığını memnuniyetle duyurur" denildi.

Banliyö Nedir? Banliyö ne anlama gelir?Güncel21 Haziran 2018 00:02Banliyö Nedir? Banliyö ne anlama gelir?Gerek haberlerde gerekse bulmacalarda sıkça karşımıza çıkan banliyö nedir? Ajanshaber devamlı karşımıza çıkan Banliyö ne anlama gelir sizin için araştırdı.

Doğum sırasında hattaki tüm seferlerin çift yönlü olarak durdurulduğun ortaya çıktı. RATP daha sonra "Bildiğimiz kadarıyla anne ve bebek iyi" açıklamasını yaptı. Paris Ulaşım Direktörü Valerie Pécresse de doğum sonrası anneye tebriklerini iletti.


Kaynak: Ajanslar

Etiketler: Banliyö