07 Mart 2018 20:28 | Son Güncelleme: 07 Mart 2018 20:33

Bakandan Kılıçdaroğluna MESAM cevabı

Kılıçdaroğlu’nun Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve Bakanlığa yönelik ithamlarının mesnetsiz ve asılsız olduğu açıklandı.

Bakandan Kılıçdaroğluna MESAM cevabı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve Bakanlığa yönelik ithamlarının mesnetsiz ve asılsız olduğunu açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliğine (MESAM) ilişkin açıklamasında, Bakan Numan Kurtulmuş ve Bakanlığa yönelik ithamlarının "mesnetsiz ve asılsız" olduğu belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun MESAM'a ilişkin bazı ithamlarda bulunduğunu ifade edildi. Açıklamada şunlar kaydedildi:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Sayın Bakanımıza ve Bakanlığımıza yönelik ithamları mesnetsiz ve asılsızdır. Bakanlığımız, MESAM Genel Kurulu öncesinde tespit edilen hukuka aykırılıkları gidermek ve seçim sürecini sağlıklı bir şekilde yürütmek üzere, yasaların Bakanlığımıza tanıdığı hak ve yetkileri kullanmıştır."


Kaynak: AA

Etiketler: CHPKültür BakanıMESAM


  • Hasan Hüseyin - kk Lak fazla öttün denize dökülme vakti geldi. Ha şu denize ne oldu yaşıyormu geberdimi ?

    0 0