16 Kasım 2016 09:41 | Son Güncelleme: 16 Kasım 2016 09:44

Aydın'da "İslam tarihi sohbetleri"

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Aydın İl Müdürlüğünce "Çınaraltı gençlik söyleşileri" kapsamında "İslam tarihi sohbetleri" programı düzenlendi.

Aydın'da

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından hayata geçirilen "Çınaraltı gençlik söyleşileri" kapsamındaki "İslam tarihi sohbetleri" programı, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Miletos Konferans Salonu'nda ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda dünya birincisi olan Ali Tel'in katılımıyla başladı.

Açılış konuşmasını yapan Kredi ve Yurtlar Kurumu Aydın İl Müdürü Fethi Karsak, öğrencilerin bedensel, ruhsal, zihinsel, akademik bilgi, manevi, sosyal ve kültürel yönlerine katkı sağlamak, aralarında birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek, her türlü kötü alışkanlıklardan korunmaları amacıyla çeşitli konferanslar, seminerler ve kurslar düzenlediklerini söyledi.

Çok sayıda üniversite öğrencisinin katıldığı programda Ali Tel, Kur'an-ı Kerim ziyafeti sundu.

Program sonunda ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, Hz. Muhammed'in ve sahabelerinin hayatlarını konu alan söyleşi gerçekleştirdi.


Kaynak: AA

Etiketler: adnan menderes üniversitesiislam tarihi sohbetleriaydın