13 Ekim 2016 20:36 | Son Güncelleme: 13 Ekim 2016 20:36

3. Havalimanı için Alman şirkete dev sipariş

Alman devi TyssenKrupp, İstanbul`un 3. Havalimanı için yolcu uçak bindirme köprülerini üretecek. TyssenKrupp tam 143 köprü yapacak.

3. Havalimanı için Alman şirkete dev sipariş

Alman devi TyssenKrupp, İstanbul`un 3. Havalimanı için yolcu uçak bindirme köprülerini üretecek. TyssenKrupp tam 143 köprü yapacak. Söz konusu miktar, Alman devinin, bugüne kadar yolcu bindirme köprüleri sektöründe aldığı en büyük sipariş olduğu belirtiliyor.

Alman mühendislik devlerinden ThyssenKrupp, yapımı devam eden 3. Havalimanı için 143 adet yolcu uçak bindirme köprüsü üretecek.

Airport World'de yer alan habere göre, ThyssenKrupp, 3. Havalimanı için aldığı bu siparişin, bugüne kadar yolcu bindirme köprüleri sektöründe aldığı en büyük sipariş olduğunu da belirtti.

Yapılan açıklamada siparişin tutarı açıklanmazken, rakamın çift haneli milyon euroyu bulduğu belirtiliyor.
Anlaşmayla ilgili olarak bir açıklama yapan ThyssenKrupp Havaalanı Sistemleri CEO'su Alexander Pfurr, "Bu projeye dahil olmaktan çok mutluyuz" dedi.


Kaynak: Ajanslar

Etiketler: ekonomi3.Havalimanı


  • Ömer Şen - Neden gidip de 3.havalimanı yolcu köprüleri bir Alman şirketinden sipariş verildi? Tübitak desteğiyle yerli üretimi yapan, uluslararası tüm sertifikalarını ve DHMI onayını almış, muadillerine göre birçok üstünlüğü bulunan ve Diyarbakır havalimanında da gayet güzel bir şekilde kullanılan yerli milli firmanın ürünleri dururken...

    4 0
  • Tuncay Şahin - ThyssenKrupp Alman değil Hintli Mittal gruba ait.

    0 2