17 Ekim 2016 19:09 | Son Güncelleme: 17 Ekim 2016 19:39

Ali Ağaoğlu'nun Avşa'daki özel yapım ahşap villasında cayır cayır yangın

Ali Ağaoğlu'nun Avşa Adası'nda bulunan denize sıfır ahşap villasında bugün yangın çıktı. Çıkan yangın da Ağaoğlu kardeşlere ait olan villanın kullanılamaz hale geldiği açıklandı

Ali Ağaoğlu'nun Avşa'daki özel yapım ahşap villasında cayır cayır yangın

Dev İnşaat firması Ağaoğlu İnşaat'ın sahibi ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu'nun Balıkesir Avşa Adası'nda bulunan villasının çatı yangınında başlayan büyük yangının, villayı adeta küle çevirdiği iddiaları ortaya atıldı. Kardeşi Hüseyin Ağaoğlu ile birlikte sahibi olduğu Avşa Adası deniz kenarındaki yazlık villasında çıkan yangın da çatı katının küle döndüğü öğrenildi. Geçtiğimiz sene Norveç'ten getirttiği malzemeler ile evin ahşap döşeli olduğu öğrenildi. Öte yandan Kumtur mevkisindeki koyda denize sıfır olduğu öğrenilen villanın kullanılamaz hale geldiği de belirtildi.

BÖLGEDEKİ ÇALIŞMALARI KONTROL AMAÇLI GELİYORLARDI

Ali Ağaoğlu ile kardeşi Hüseyin Ağaoğlu, zaman zaman sektörün içinde bulundukları gayrimenkullarının kontrolü amaçlı Avşa Adasına ve Marmara Adasına gittiği öğrenildi. Ahşap olan villada başlayan yangına çok sayıda ekip müdahale etti. Villanın ahşap olmasından mütevellit yangının kısa sürede büyüdüğü öğrenildi. 

KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Çıkan yangın sonrasında müdahaleye rağmen söndürelemeyen yangın, villanın adeta kül olmasına mahal verdi. Kullanılamaz hale geldi. 

ÇIKIŞ NEDENİ

Başlayan yangın ile ilgili başlatılan soruşturma sonrasında, çıkış nedeni ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 

ALİ AĞAOĞLU

Ağaoğlu Şirketler Grubu, Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Lise eğitimini son sınıfta ticarete atılmasıyla bırakmıştır. 2015 itibariyle 1.75 milyar dolar şahsi serveti ile Türkiye'nin en zengin 8. ismi olmuştur.Ali Ağaoğlu, 3 Mart 1954 tarihinde Trabzon'un Of ilçesinde doğdu. Babası Mithat Ağaoğlu, İstanbul'da dönemin tanınmış müteahhitleri arasında idi. Babasının da etkisiyle gençlik yıllarında bir yandan okuyup bir yandan da inşaatlarda bu mesleği temelden öğrenmiştir. 1975 yılında babasının geçirdiği ciddi bir kalp rahatsızlığı sonrasında bir süreliğine aile işlerinin başına geçti; bu dönemde iş yükünden dolayı liseyi yarıda bırakmak zorunda kalmıştı


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: yangınhüseyin ağaoğluavşa adasıağaoğlu'nun villasıali ağaoğlu