11 Ekim 2016 14:46 | Son Güncelleme: 11 Ekim 2016 15:05

Alfa Romeo Giulia’nın Veloce serisi Paris Otomobil Fuarında göz kamaştırdı!

Paris Otomobil Fuarında sergilenen Alfa Romeo Giulia’nın Veloce versiyonu, şubat ayında Türkiye’de satışa sunulacak. Alfa Romeo'nun yeni serisi görsel ihtişamının yanı sıra Q4 teknolojisine sahip çekiş sistemiyle de kalpleri fethediyor.

Alfa Romeo Giulia’nın Veloce serisi Paris Otomobil Fuarında göz kamaştırdı!

Yeni Alfa Romeo Giulia Veloce’nin dış tasarımı özel tamponlar ve parlak siyah kapı giydirme gibi rafine tasarım ve teknik özellikleri ile çift egzoz borulu ve isteğe bağlı 19 alaşımlı jantla birleşen özel arka difüzör gibi çeşitli sportif özellikler ön plana çıkıyor. Aynı sportif his, yeni siyah deri spor koltuklar, orijinal bir kavrayış sağlayan sportif bir direksiyon, gösterge paneli üzerindeki alüminyum gömme parçalar, kapı panelleri ve Xenon farlar ile daha da güçleniyor. Bu özel iç ve dış tasarım, çift bölgeli hava kontrolü, Alfa DNA sistemi ve 8.4 inçlik bilgi-eğlence sistemi ile Bağımsız Acil Durum Frenine (AEB) sahip İleride Kaza Uyarıcısı (FCW) ve yaya tanıma gibi yeni ve etkin güvenlik sistemleri, Şeritten Çıkma Uyarıcısı (LDW) ve hız sınırlamalı hız kontrolü gibi zengin bir standart donanımı da barındırıyor. Alfa Romeo Giulia Veloce serisi 2017 Şubat ayın ülkemizde satışa sunulucağı belirtiliyor. Aracın Türkiye çıkış fiyatı henüz açıklanmadı.

Alfa Romeo

2 YENİ MOTOR ÖZELLİĞİ

Alfa Romeo Giulia Veloce modelinde, 5250 d/d’da 280 Hp güç ve 2250 d/d maksimum 400 Nm tork üreten baştan sonra alüminyumdan oluşan 2 litrelik 4 silindirli benzinli bir motorda olacağı belirtirliyor. Komutları hızlandırmak için özel bir turbo sistemi ve 200 bar yüksek basınç sistemine sahip enjeksiyonlu bir yapıya sahip. Kaput altında 3500 d/d maksimum210 HP güç ve 1750 d/d2da maksimum 470 Nm tork üreten 2.2 litrelik dizel motor bulunuyor. Her iki Giulia Veloce modeli 8 vitesli otomatik şanzımanla yollara çıkacak.

Alfa Romeo

DÖRT TEKERLEKTEN ÇEKİŞ ÖZELLİĞİ

Alfa Romeo Giulia Veloce serisinin en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi dört tekerlekten çekişli olması. Q4 adı verilen yepyeni çekiş teknolojisi aracı dahada farklılaştırıyor. Q4 sisteminin yapısı hafif Alfa Romeo’nun teknik gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış etkin bir ara şanzıman ve bir ön diferansiyelden oluşuyor. Ara şanzıman kutusunda dinamik bir sürüş ve daha az yakıt tüketimi sağlayan gelişmiş aktif bir debriyaj teknolojisi kullanılmakta.

2017 Honda Civic yeni tasırımı ve fiyatları ile göz kamaştırıyorOtomobil10 Ekim 2016 17:552017 Honda Civic yeni tasırımı ve fiyatları ile göz kamaştırıyorTasarımlarında değişiklik yapan Honda'nın en popüler tasarımı olan Civici dahada güzelleştirdi. 2017 Modeli ile her ne kadar beğenilse de çoğu kişi tarafından eksik ve yetersiz bulunuyor. Fiyat konusunda da biraz değişikliğe gidilmiş.

 

TÜRKİYEDE ŞUBAT AYIN'DA SATIŞTA

Alfa Romeo tukunlarının heycanla bekledikleri, Alfa Romeo  Giulia Veloce serisi 2017 yılının Şubat ayında ülkemizde satışa sunulucağı belirtiliyor. Aracın Türkiye çıkış fiyatı için firma tarafından henüz açıklanmadı.


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: Alfa Romeo Giulia VeloceAlfa Romeo