26 Kasım 2016 16:11 | Son Güncelleme: 26 Kasım 2016 16:14

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Ünlü'den şehit cenazesinde provokasyon iddiasına suç duyurusu

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Ünlü, şehit cenazesinde provokasyon yapılacağı iddiasına ilişkin, CHP İl Başkanı Sinan Özkar ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Ünlü'den şehit cenazesinde provokasyon iddiasına suç duyurusu

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil için kentte düzenlenecek cenaze töreni öncesinde, içinde "Katil PKK, işbirlikçi AKP diye haykırmak için katıl" cümlesinin bulunduğu mesajı gönderdiği iddia edilen CHP İl Başkanı Sinan Özkarve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ünlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP İl Başkanı Özkar'ın gönderdiği kısa mesaj ile şehidin cenazesinde partilileri eylem yapmaya davet etmesini doğru bulmadıklarını söyledi.

CHP İl Başkanı Özkar ve halkı kışkırtmaya yönelik mesajı gönderen ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten Ünlü, şöyle konuştu:

"İl Başkanlığımız ve benim adıma avukat Pınar Turhanoğlu Gücüyener tarafından Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe sunarak, suç duyurusunda bulunduk. Şehidimizin cenazesinde gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ve suç işlemeye teşvik edici ortamı hazırlayanların cezalandırılmasını talep ediyoruz. Ülkemiz ve şehrimiz hassas bir dönemden geçiyor.

Böyle bir ortamda halkı suç işlemeye teşvik etmek ve halkın bir bölümünü kışkırtmak doğru bir davranış değildir."


Kaynak: AA

Etiketler: ak parti eskişehirşehit cenazesinde provokasyon