14 Ekim 2016 14:52 | Son Güncelleme: 14 Ekim 2016 19:39

Stres Ahu Tuğba'nın midesine vurdu son sağlık durumu

Sinirsel mide kanaması geçiren Ahu Tuğba son sağlık durumu açıklamasını kendisini emanet ettiği doktoru Dr. Bozlar açıkladı

Stres Ahu Tuğba'nın midesine vurdu son sağlık durumu

Ameriika'nın Miami şehrinde kızının yanında uzunca bir süre kaldıktan son ülkeye dönen ve Bodrum'a yerleşen Ahu Tuğba aniden rahatsızlanarak hastanelik olmuştu. Matthew Kasırgası faciasında kızından bir süre haber alamadığı endişesiyle sıkıntılı günler akabinde ünlü sanatçının hastaneye kaldırılması sebebi, mide kanaması olarak açıklanmıştı. İki gün boyunca ağzından kan gelen ve acilen tedaviye alınan oyuncunun son dakka olarak açıklanan sağlık durumunda, müjdeli haber sevenlerine verildi. Bodrum'da özel bir hastaneye kaldırılması akabinde Bodrum Devlet Hastanesine sevkedilen Tuğba'nın ilk tetkiklerinin yapıldığı ve ameliyat geçireceği bir durumun olmadığı da belirtildi. Bir süre ayakta tedavi görecek olan sanatçının sağlık durumunda herhangi bir cddiyetin olmadığını, kendsini emenat ettiği doktooru tarafından açıklandı. Stres ve sıkıntı odaklı  AKUT gastrit kanama rahatsızlığı geçirdiği açıklamasından sonra, rahatsızlığında br gerileme olduğu ancak yine nüksetme durumundan mütevellit kontrol altında kalması gerektği açıklandı.

AHU TUĞBA'NIN SAĞLIK DURUMU AÇIKLAMASI

Ahu Tuğba'nın tedavi süresince yanında olan doktoru; “Ahu Hanımın şikayetlerinde şu an gerileme var. Şimdilik bekleyelim, bakalım dedik. Kanama durmuş durumda ama tekrarlayabilir. Riskli bir durumu var. Ameliyat düşünmüyoruz şu an için. İnşallah kanama tekrarlamaz. Stresten uzak kalması gerekiyor. Ayakta tedavi ve endoskopik tetkikler bir süre devam edecek. Gerekirse mideden bir parça alınacak. Diyetine dikkat edip, stresten de uzak kalırsa inşallah toparlayacak diye ümit ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Ahu Tuğba kanser mi?Kültür Sanat26 Eylül 2013 14:25Ahu Tuğba kanser mi?İzmir’de bir süre tedavi gören ünlü sinema oyuncusu Ahu Tuğba, kanser olmadığını söyledi. Tuğba, hastalık sürecini ise gözyaşları içerisinde anlattı.

 

STRES KAYNAKLI

Dr. Bozlar, “Kendisi yardımsever bir insan. Engelli insanlara yardımlarda bulunuyor. Bunu çok fazla insan bilmez. Son günlerde, baktığı engelli bir vatandaşın kaza geçirerek bacağının kesilmesine çok üzüldü. Kendisini engellilere çok fazla adıyor ve aşırı stres yaşıyor” dedi.

KIZININ AMERİKA'DA OLMASINA SIKILDI

 Kızının Amerika'da geçirdiği kaza akabinde kasırganın yaşandığı dönemde de bölgede olmasının sıkıntısının, vücudunda patlak verdiği ve sinirsel mide kanaması geçirdiğini ifade eden Tuğba; “Üzüntüden Bodrum'da mide kanaması geçirdim. Ağzımdan kanlar geldi. Yaşadığım iki günü hiç hatırlamıyorum. Sanırsın ki öbür tarafa gittim geldim. Başka rahatsızlığım da var, tetkikler devam ediyor. Cuma günü sonuçlar belli olur.”  dedi.

ŞANSIZLIKLAR PEŞİNDE

Bu ara hayatında bir çok olumsuz olaylar yaşadığını açıklayan sanatçı; “Bu aralar şansızlıklar yakamı bırakmıyor. Ben Amerika'dan dönünce kızım kaza yapmış. Araba kullanılamaz halde, Allah'tan Anjelik'te bir şey yok” dedi.

AHU TUĞBA BİYOGRAFİSİ

Türkiye'nin en usta sinema sanatçılarından biri olarak tanınan Tuğba; 1955 doğumlu olup, ortaokul zamanından bu yana ekranlardadır. Canada'da üniversite eğitimin bıraktıktan sonra yurda dönen sanatçı, hayat kadını, uyuşturucu bağımlısı gibi rollerde üstünlüğü ile tanınmaktadır. 5 evlilik yapan sanatçının 1992 yılı doğumlu adı ile aynı anlama gelen kızı vardır


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: sağlık durumuahu tuğba