14 Ekim 2016 11:59 | Son Güncelleme: 14 Ekim 2016 15:27

Diyarbakır-Mardin Karayolu'nda patlama

Bugün Doğu'dan peş peşe saldırı ve patlama haberleri geliyor. Adıyaman'daki çatışma, Antalya'daki roketli saldırının ardından bu kez Diyarbakır'dan bir patlama haberi geldi.

Diyarbakır-Mardin Karayolu'nda patlama

Diyarbakır-Mardin Karayolu'nda askeri aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Bölgeye ambulanslar sevk edildi.

ADIYAMAN'DA ÇATIŞMA

Adıyaman'da, bir grup PKK'lı terörist ile güvenlik güçleri arasında kırsal alanda çatışma çıktı. İlk belirlemelere göre 1 asker yaralandı.

Olay, sabah saatlerinde Kömür Beldesi kırsalında meydana geldi. Arazide devriye görevi yapan askerler ile bir grup PKK'lı terörist arasında çatışma çıktı. Çatışmada ilk belirlemelere göre 1 Uzman Çavuş yaralandı. Yaralı Uzman Çavuş, helikopterle Özel Harekat Şube Müdürlüğü pistine, oradan da ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı.

Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilirken, aralıklarla çatışmanın sürdüğü belirtildi.

DİYARBAKIR'DA DA KARAKOLA TACİZ ATEŞİ

Diyarbakır'ın Kulp İlçesi'ndeki Bayır Jandarma Karakolu'na bu sabah saatlerinde bir grup PKK'lı terörist tarafından taciz ateşi açıldı. Güvenlik güçlerinin karşı ateşi üzerine kısa süreli çatışma çıktı.

Kulp İlçesi Bayır Jandarma Karakolu'na bu sabah saat 07.00 sıralarında bir grup terörist tarafından otomatik silahlarla taciz ateşi açıldı. Karakolda bulunan askerin teröristlere karşılık vermesi üzerine kısa süreli çatışma çıktı. Ardından teröristler kaçtı. Can kaybının olmadığı saldırının ardından, kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.


Kaynak: DHA

Etiketler: çatışmadiyarbakıradıyaman