27 Kasım 2016 23:15 | Son Güncelleme: 27 Kasım 2016 23:18

Adalet Bakanı Bozdağ: AB Türkiye'ye ayar veremez

Adalet Bakanı Bozdağ, "Türkiye aleyhine eylem ve söylemde bulunan herkesin itibar gördüğü güvenli bir sığınak olan AB, Türkiye'ye ayar veremez. Türkiye, güçlü şekilde geleceğe yürüyecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Adalet Bakanı Bozdağ: AB Türkiye'ye ayar veremez

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye kararını sosyal medya hesabı Twitter üzerinden değerlendirdi. 

AP'nin, Türkiye-AB müzakere sürecini dondurma kararını, CHP, HDP, PKK, FETÖ ve Türkiye düşmanlarının haklı görerek, Türkiye'yi suçladığını belirten Bozdağ, bunlardan hiçbirinin, "53 yıldır Türkiye'yi bekletmekle, çok yüzlü, samimiyetsiz ve haksız davranmakla AB'yi ve Avrupa Parlamentosu'nu suçlamadığını" ifade etti.

Siyasi ve ekonomik kriterleri yerine getirmemiş pek çok ülke AB'ye alınırken, Türkiye'nin üyeliğe kabul edilmemiş olmasının sorgulanmadığına dikkati çeken Bozdağ, şunları kaydetti:

"Türkiye aleyhine eylem ve söylemde bulunan herkesin itibar gördüğü güvenli bir sığınak olan AB, Türkiye'ye ayar veremez. Bilinmeli ki Türkiye, bugününe ve yarınına dair kararları kendi verecek, emin adımlarla ve daha da güçlü bir şekilde geleceğe yürüyecektir."


Kaynak: AA

Etiketler: Adalet Bakanı Bekir BozdağAvrupa Parlamentosu