19 Ekim 2016 16:23 | Son Güncelleme: 19 Ekim 2016 18:16

7.2 milyon kişi bu haberi bekliyordu! SGK Başkanı noktayı koydu

Prim gün sayısını doldurduğu halde yaş beklediği için emekli maaşı bağlanmayan milyonlarca kişinin merakla beklediği 'erken emeklilik' mümkün mü sorusuna yanıt Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı'dan geldi.

7.2 milyon kişi bu haberi bekliyordu! SGK Başkanı noktayı koydu

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyeleriyle sohbet toplantısında bir araya gelen Bağlı, 7.2 milyon kişinin emekli olmak için yaş beklediğini belirterek, bu kişilerin eski mevzuata göre emekli olmaları halinde kamuya 400 milyar lira ek yük geleceğini belirterek, "Yok arkadaşlar, vicdanen de olmaz. 37 yaşında insanları emekli ettiler. 2006-2008 reformları yapılmasaydı yıllık sosyal güvenlik açığı 100 milyar lira olacaktı. Şimde 11 milyar lira civarında" dedi.

İsveç'e gittiklerini belirten Bağlı, "İddiayla söylüyorum Türkiye sağlık sigortası paketinin genişliği ve derinliği açısından İskandinav ülkelerinin bile önünde. Bu bir Türk mucizesi" diye konuştu.

BU FIRSATI KAÇIRMAYIN

Bağ-Kur prim borcu olanlar ile SSK prim borcu olan işverenleri kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması fırsatından yararlanmaya çağıran Bağlı, "Son başvuru tarihi 31 Ekim. Gelin son günü beklemeden başvurun. Özellikle peşin ödemelerde büyük avantaj sağlıyor; borcun anaparası üzerine enflasyonun yarısı kadar ilave ediliyor. Bugüne kadar 400 bin işveren 12 milyar liralık SSK prim borcunu; 160 bin esnaf da 800 milyon liralık Bağ-kur prim borcunu yapılandırmak için başvurdu" ded


Kaynak: Hürriyet

Etiketler: erken emeklilikerken emeklilik mümkün mü?SGK


  • cemil karaltı - türkiyede 7,2 milyon sigortalı çalışan yokki nerden uyduruyorlar bu rakamları anlamış deyilim şu anda yaşa takılan bugün emekli edecekleri kişi sayısı 200,bin yada en fazla 500 bin kişidir yaşa takılanları emekli etmemek için hala yalan söylüyorlar bunlar nasıl müslüman nasıl insan insan atarken bile biraz tartarak düşünerek atar bugün emekli yapamadığınız kişiler yarın kat kat artacak 3,5 sene sonra nasıl emekli edeceksiniz hiç düşündünüzmü bence düşünseniz iyi olur

    0 0