18 Ekim 2016 12:01 | Son Güncelleme: 21 Ekim 2016 10:08

AÖF DGS Kayıt tarihi ne zaman sorusu cevap buldu! İşte kayıt için gerekli belgeler...

DGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Açıköğretim Fakültesine yerleşen öğrenciler için kayıt işlemlerinin başlayacak olmasına karşın 2016 -2017 AÖF kayıt tarihinin ne zaman başlayacağı cevap buldu. Kayıtlar başladı

AÖF DGS Kayıt tarihi ne zaman sorusu cevap buldu! İşte kayıt için gerekli belgeler...

Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2016 Dikey Geçiş Yerleştirme Sonuçlarının açıklanmasından sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine yerleştirilen adaylar şimdide  AÖF kayıt tarihinin ne zaman belli olacağının telaşına düştüler. 2016 Anadolu Üniversitesi Akademik Sınav takvimine göre; AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi olarak 19 Eylül 2016 Pazartesi - 24 Eylül 2016 Cumartesi olarak açıklanmasına rağmen, DGS sınav tarihlerinin ertelenmesi ve sonuçların açıklanmasında yaşanan gecikmeler nedeni ile akademik takvimde aksamalar yaşanmıştı. Anadolu Üniversitesi tarafından kısa bir süre önce yapılan açıklama ile kayıtlar başladı. Yapılan duyuruda "Dikey Geçiş Kayıt İşlemleri 21-25 Ekim tarihleri arası yapılacaktır (Haftasonu büroları kapalıdır)" denildi. AÖF DGS kayıtlarını internet üzerinden yapacak olan öğrenciler için, 2016-2017 Öğretim Yılı İçin Planlanan İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri
İnternet Başvuru Tarihi 21 Ekim 2016 Cuma - 25 Ekim 2016 Salı İnternet Başvuru Adresi http://aof.anadolu.edu.tr kayıt belgeleri ile yapacaklar. 

KAYITLAR BAŞLADI

Geçtiğimiz gün DGS Yerleştirme Sonuçlarının açıklanmasından sonra AÖF Lisans bölümlerine yerleşen öğrencileri kayıt işlemlerinin yapılacağı tarihi sabırsızlıkla bekliyorlardı. Heyecanlı bekleyiş sona erdi ve kayıtlar başladı. 21 Ekim'de başlayan kayıtlar 25 Ekim'de sona erecek.Öğrenciler kayıt işlemlerini belirlenen süre içerisinde internet üzerinden online ya da AÖF bürolarından yaptırabilecekler. AÖF buroları hafta sonu çalışmadığından kayıtlarını bürodan yaptıracak olan öğreciler bu ayrıntıyı gözönünde bulundurmaları gerekiyor. 

AÖF DGS KAYIT İŞLEMLERİ DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN

Pedagojik Formasyon Başvuru Sonuçları belli oldu! Kayıtlar Çarşamba...Güncel17 Ekim 2016 16:02Pedagojik Formasyon Başvuru Sonuçları belli oldu! Kayıtlar Çarşamba...Anadolu Üniversitesi Pedagojik Formasyon Sertifika Eğitimi başvuru sonuçları açıklandı. 980 adayın eğitim alma hakkı elde ettiği Formasyon başvuru sonucu Anadolu Üniversitesinin internet sitesinden öğrenilebilecekler.

 

İNTERNET BAŞVURUSU YAPMA

DGS ile yerleşen, Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin Önlisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya fark dersler alarak kayıt yaptırmak isteyen adaylar; İnternet başvuru işlemlerini kayit.anadolu.edu.tr adresinin Türkiye Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri bağlantısına tıkladıktan sonra Dikey Geçiş bağlantısından yapacaklardır.

DİKEY GEÇİŞ İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT TARİHLERİ

2016-2017 Öğretim Yılı İçin Planlanan İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri*

İnternet Başvuru Tarihi 21 Ekim 2016 Cuma - 25 Ekim 2016 Salı

İnternet Başvuru Adresi   http://aof.anadolu.edu.tr

AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi     21 Ekim 2016 Cuma - 25 Ekim 2016 Salı

AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi 25 Ekim 2016 Salı 

* Hafta sonu bürolarımız kapalıdır.

* Dikey Geçiş İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, 2016-Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Anadolu Üniversitesi DGS kayıtları için az bir süre kaldı. 2016-2017 Eğitim yılında DGS yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte adaylarda en çok AÖF DGS kayıtları nasıl yapıcağı konusu belirsizlik taşırken, kayıtlar için gerekli belgelere Anadolu Ünivesinin internet sitesinden ulaşılabilmektedir. Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programları son sınıf öğrencileri ve mezunları, 2016-2017 öğretim yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine dikey geçiş yapan öğrencilerin kayıt işlemeleri internet üzerinden gerçekleşecek. Önceki yıllarda belirlenen kayıt belgeleri ise şöyle;

1) İnternet Başvuru Belgesi

2) Fotoğraflı-İmzalı Form

3) Öğrenci Bilgi Formu

4) Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları

5) Öğrenim Belgesi

6) Fotoğraf

7) Askerlik Durum Belgesi


Kaynak: Ajans Haber

Etiketler: kayıtdgsAÖF


  • TANER KURT - Aof Dgs kayıtları 21-24 ve 25 Ekim tarihinde yapılacaktır.

    0 0