14 Mayıs 2017 15:57 | Son Güncelleme: 14 Mayıs 2017 19:59

Muğla'daki kazada hayatını kaybedenlere veda

Muğla'da yolcu midibüsünün uçuruma yuvarlanması sonucu hayatını kaybedenler son yolculuğuna uğurlandı.

Muğla'daki kazada hayatını kaybedenlere veda

Anneler Günü organizasyonu kapsamında İzmir'in Buca ilçesinden Muğla'nın Marmaris ilçesine gitmek üzere hareket eden midibüsün uçuruma yuvarlanması sonucu hayatını kaybeden 24 kişiden Selda Altay, Hatice Güllü, Ayşe Kolcu, Mübeccel Dedeoğlu, Mükerrem Salcan, Ayşenur Namlıarkan ve Serpil Kaldırımcı için Buca Eyüp Sultan Camisi'nde öğle namazını müteakip tören düzenlendi.

Törene, kazada hayatını kaybedenlerin yakınları, Başbakan Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenazeler daha sonra Gökdere, Kaynaklar ve Buca Yeni mezarlıklarında toprağa verildi.

"İLK EŞİNİ KANSERDEN KAYBETMİŞTİ"

Kazada eşi Münire Güler ile hayatını kaybeden 57 yaşındaki Habil Güler'in naaşı, yakınları tarafından morgdan alındıktan sonra Buca ilçesindeki Yeşil Cami'ye getirildi.

Cenazenin getirilişi sırasında Güler'in yakınları gözyaşı döktü, ağıtlar yaktı.

Kazada babalarını ve üvey annelerini kaybeden Kevser Cinkaya ile Elif Güler'i, yakınları teskin etmeye çalıştı.

Güler'in cenazesi, öğle namazının ardından Kaynaklar Mezarlığında defnedildi.

Habil Güler'in yeğeni Özgür Berberoğlu, çok üzgün olduklarını belirterek "Dayım hastaneden emekli olmuştu. İlk eşini kanserden kaybetmişti. Aynı kazada yaşamını yitiren yengemle 17 yıl önce evlenmişti." dedi.   

"DAHA GELİNLİK GİYDİRECEKTİK SANA KIZIM"

17 yaşındaki lise öğrencisi Melisa Şele'nin cenazesi Kaynaklar Mezarlığı'ndan alınarak Kadifekale'ye Hava Şehitleri Camisi'ne götürüldü. Menderes Belediyesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3. sınıf öğrencisi olan Şele için burada tören yapıldı.

Tören sırasında sinir krizi geçiren ve yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Melisa Şele'nin annesi Abide Şele, ağıtlar yaktı.

Gözyaşı döken Abide Şele'nin "Anneler Günü'nde beni yalnız bıraktın Melisa. Doymadım sana Melisam. Niye bırakıp gittin beni? Daha gelinlik giydirecektik sana kızım. Sen benim nefesimdin, kurban olsun sana annen." şeklindeki feryadı yürekleri dağladı.

Kılınan namazın ardından Şele'nin cenazesi, Menderes ilçesine götürülerek Ahmetbeyli Mezarlığı'nda toprağa verildi.

7 AY ÖNCE ANNEANNE OLMUŞ

Cenaze aracıyla Uzundere Cemevi'nde getirilen 52 yaşındaki Gülizar Kılıç'ın naaşı yakınlarının omzunda taşınarak musalla taşına konuldu. Tabutun getirilmesi sırasında Gülizar Kılıç'ın kızları Özge ile Deniz, fenalık geçirdi.

Törene Kılıç'ın yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kılıç'ın naaşı, Alevi dedelerinin yaptığı dualar, helallik alınması ve cenaze namazının ardından omuzlarda cenaze aracına taşındı.

Kılıç'ın cenazesi Uzundere Mezarlığı'nda defnedildi.

Kılıç'ın 52 yaşında olmasına rağmen üniversite sınavlarına hazırlanan 21 yaşındaki kızı Deniz için çalışmaya devam ettiği, psikolog olan kızı Özge'nin de yaklaşık 7 ay önce anne olduğu belirtildi.

EŞİNİ DE TRAFİK KAZASINDA KAYBETMİŞ

Buca'daki Eyüp Sultan Camisi'ndeki cenaze namazına  Cemile Sönmez'in (59) yakınları ve sevenleri katıldı.

Cemile Sönmez'n oğlu Murat Sönmez, kızı Emel Canbolat annelerinin tabutu başında gözyaşı döktü. Sönmez'in 82 yaşındaki annesi Hatice Közendek de çevredekilerin yardımıyla kızının naaşına sarılarak ağladı.

Sönmez'in cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Toros Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Bu arada Cemile Sönmez'in eşi Hüseyin Sönmez'in de 21 yıl önce bir trafik kazasında yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Oğluyla birlikte yaşayan ve torunlarına bakan Sönmez'i, Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen tura kızı Emel Canbolat'ın gönderdiği belirtildi.

MÜNİRE GÜLER'İN CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Eşi Habil Güler ile birlikte kazada hayatını kaybeden Münire Güler'in naaşı, yakınları tarafından morgdan alındıktan sonra Bornova Kavaklıdere Camisi'ne getirildi.

Cenazede babalarını ve üvey annelerini kaybeden Kevser Cinkaya ile Elif Güler, tabutun başında gözyaşı döktü.

Güler'in cenazesi, ikindi namazının ardından Kavaklıdere Mezarlığı'nda defnedildi.

Münire Güler'in eşi Habil Güler de öğle namazına müteakiben Yeşil Cami'de düzenlenen törenin ardından toprağa verilmişti.

EŞİNE YARDIM EDİYORMUŞ

Kazada yaşamını yitiren Nazlı Ceylan'ın cenazesi de yakınları tarafından Buca Kaynaklar Mezarlığı'ndaki morgdan alınarak Kurtuluş Camisi'ne getirildi.

Ceylan'ın cenaze törenine eşi Murat (45), çocukları Semanur (21) ve Buğra (13), yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İkindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazından sonra Ceylan'ın naaşı Buca Gökdere Mezarlığında toprağa verildi.

Murat Ceylan'ın gezi turları düzenlemek amacıyla yaklaşık 6 ay önce Buca'da iş yeri açtığı ve iki çocuk annesi Nazlı Ceylan'ın da bu iş yerinde gezi turlarına katılarak eşine yardım ettiği öğrenildi.

CENAZE TÖRENİNE KILIÇDAROĞLU KATILDI

Kazada hayatını kaybeden 24 kişiden Nesrin Öksüz, eşi Kemal Öksüz ve komşuları Fatma Sevindik'in Yaylacık Camisi'ndeki cenaze törenine aileleri ve yakınları katıldı.

Cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yer aldı.

Nesrin ve Kemal Öksüz'ün naaşları yan yana musalla taşına konuldu.

Cenazelerin getirilişi sırasında Öksüz çiftinin ve Sevindik'in yakınları gözyaşı döktü, bir süre tabutların başında bekledi.

İkindi namazı sonrası düzenlenen törenin ardından Sevindik'in naaşı Kaynaklar Mezarlığında, Öksüz çifti ise Gökdere Mezarlığında defnedildi.

"KAZA TÜRKİYE'Yİ YASA BOĞDU"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, cenaze töreni sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, çok üzgün olduğunu, Anneler Günü'nde böyle bir olayın olmasını hiç arzu etmediklerini belirtti.

Trafik kazasında hayatını kaybedenleri sonsuzluğa uğurladıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Geride kalanlara başsağlığı diliyoruz. İnşallah Türkiye bir daha böyle trafik kazalarıyla karşı karşıya kalmaz. Çok sayıda kadın kardeşimizin Anneler Günü'nde hayatını kaybetmesi hepimizi derinden üzdü, bütün Türkiye'yi yasa boğdu. İzmirlilerin ve Türkiye'nin başı sağolsun. Kazayla ilgili adli soruşturma devam ediyor. Sonucunu hep birlikte bekleyeceğiz." diye konuştu.

OĞLU GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Cenazenin camiye getirilmesi sırasında yakınları gözyaşları döktü. Kazada annesi Zeynep Öksüz'ü kaybeden, 12 yaşınaki kızı Fatma Ecrin Ökten de yaralanan Seda Ökten'i yakınları teskin etmeye çalıştı.

Zeynep Öksüz'ün, Manisa E Tipi Cezaevinde bulunan oğlu Semih Öksüz de jandarmalar eşliğinde camiye gelerek annesinin cenazesine katıldı. Semih Öksüz, annesine veda ederken gözyaşlarına hakim olamadı.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çelenk gönderdi.

Öksüz'ün cenazesi, öğle namazının ardından Kaynaklar Mezarlığında defnedildi.

Etiketler: izmirtrafik kazasımuğlaanneler günü