15 Ekim 2016 09:12 | Son Güncelleme: 15 Ekim 2016 11:11

Hulusi Akar'a 'Sizi Gülen'le görüştüreyim' diyen tuğgeneralden yeni ifade

Hulusi Akar'a 'Sizi Gülen'le görüştüreyim' diyen Tuğgeneral Hakan Evrim'in yeniden ifadesi alındı.

Hulusi Akar'a 'Sizi Gülen'le görüştüreyim' diyen tuğgeneralden yeni ifade

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın, Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda alıkonulduğu sırada Üs Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim'in kendisine 'Dilerseniz sizi kanaat önderimiz Fethullah Gülen ile görüştürürüz' anlatımı üzerine, Evrim'in ikinci defa ifadesi alındı.

"KESİNLİKLE BÖYLE BİR DİYALOĞUM OLMADI"

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, Evrim ifadesinde, "Kesinlikle böyle bir diyaloğum olmadı" dedi. Tuğgeneral Evrim, ifadesinde ilginç bir bilgi de paylaşarak, "Adil Öksüz'ü beraberinde 3 siville birlikte 143. Filo'da gördüm" diye konuştu. Evrim cezaevinden götürüldüğü Ankara Batı Adliyesi'nde 2 sayfalık savcılık ifadesinde, Öksüz'le ilgili şunları söyledi:

"Adil Öksüz'ü tanımıyorum. Darbe girişiminden sonra televizyonlarda ve gazetelerde fotoğrafını gördüm. Fotoğrafları gördükten sonra Öksüz'ün darbe girişimi akşamı üs içinde olduğunu çıkardım. Adil Öksüz'ü beraberinde 3 sivil kişiyle 143. Filo'da gördüm."

Boydaklarda 'FETÖ' çatlağı! Çarpıcı ifadeler...Gündem15 Ekim 2016 07:49Boydaklarda 'FETÖ' çatlağı! Çarpıcı ifadeler...Boydak Holding’in bazı ortak ve hissedarları savcılığa verdikleri ifadelerinde Boydak Holding yöneticilerinin FETÖ’ye yardım ettikleri, zekât ve himmet adı altında kâr paylarından kesinti yaptıkları, aile içinde bu konuda kavga çıktığını söylemiş...

 


Kaynak: Hürriyet

Etiketler: hulusi akarhakan evrimadil öksüzdarbe